اکسترودر کارخانه آجر

اکسترودر (Extruder) ماشینی است که آمیزه لاستیکی و پلاستیکی را ذوب کرده و به آن نیرو واردساخته تا با فشار در انتهای دستگاه از میان یک قالب عبور نموده و محصولی به شکل پیوسته شکل با سطح مقطع خاص تولید نماید. ماشین های اکسترودر با کاربردهای متنوع بطور گسترده در صنعت لاستیک و پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.
در خط تولید، ماشین‌های اکسترودر برای شکل دهی اولیه لاستیک و پلاستیک جهت عملیات بعدی و نیز برای شکل دادن به محصولات نهائی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
کلیه این کاربردها باعث می شوند که نیازهای عملی هر کاربرد خاص در ماشین طراحی شود و طیف گسترده طرح‌های موجود ماشین‌های اکسترودر نیز منعکس کننده همین مطلب است.

اکسترودر جزو کاربرد های سنگین هست. در کارخانه آجر به منظور مخلوط خاک و آب از اکسترودر استفاده می شود. در داخل اکسترودر ماردون وجود دارد با چرخش ماردون خاک و آب مخلوط شده و گل تولید می شود. در انتهای اکسترودر قالب آجر مورد نظر نصب می شود. در نهایت با توجه به قالب استفاده شده آجر سفالی مورد نظر تولید شده و برای خشک شدن وارد کوره می شود. در این پروژه از اینورتر ۲۸۰ کیلو وات اینونس مدل md500 (سنگین کار) استفاده شده. توان موتور ۲۵۰ کیلو وات هست.

برای اطلاع از آخرین اخبار , ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید